Hakkımızda

2021 yılı Nisan ayında, evlerimize hapsolduğumuz günlerde, güzel bir şeyler üretmek ve yazılıp bir kenara atılan, özünde değer verdiğimiz tüm yazılanların paylaşılabileceği bir platform kurmaya karar verdik.

2021 Yılından İtibaren

Okulakademi.com tarafından Bursa’ da kuruldu.

Türkçe ve Edebiyat Öğretmenleri

Farklı alanlarda fikir sahibi olan öğretmen gurubumuzla yeni kalemler keşfetmek…

Ülke Çapında

Yazmak isteyen yazdıklarını paylaşmak isteyen insanların gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir platform…

Carl Gustav Jung’ ın “Yalnızlık insanın çevresinde kimsenin olmaması değil, insanın önemsediği şeyleri bir başkasına ulaştıramamasıdır.” sözü Yazı Kovanı için bir hedef niteliği taşıyor. Yazılan her yazının insanlar için bir mesaj taşıyor olduğunu ve  onların değerlerini biliyoruz. Biz bu yolda ilerleyip değerli yazıları gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz.

Amacımız

Okumayı hayat görüşü olarak gören bireylerin, okuma evresinden yazma evresine geçerek ortaya çıkardıkları eserleri geniş kitlelere duyurabilmek.

Yeni yazarlar yetişmesine vesile olmak. Genç kalemlere değer vermek, onların yazma serüvenlerinde kendilerini geliştirebilmeleri için rehber olmak. Her kaleme değer vermek ve onların sesini, mesajını duyurabilmek.

Kendimize ve Yazı Kovanı’nı takip edenlere bir şeyler katmak ve yazma üzerine düşündürmek. Arthur Schopenhauer’in “insan ancak üzerine düşündüğü şeyi bilir” cümlesini hayata geçirmek.

Yazı Kovanı altında okuyan, düşünen, düşündükleri doğrultusunda üreten bir kovan oluşturmak.